CZ / EN

KAŽDÉ EGO JINÉ LEGO/ 2017-06-05

Tento článek nebude rozebírat reklamu na atomy, hledat její podstatu či nad ní jakkoliv jinak mudrovat. Je to drobný experiment, který slupnete za 5 minut po náročném obědě. Přeci nepůjdeme pracovat hned, když jsme se taaak dobře napapali. Ještě si trochu počteme...

 

 

Experiment vznikl tak, že mi po návštěvě dětí v práci zůstalo na stole 36 dílků Lega. Tato hrstka ne nikterak výrazných součástek (nebyly tam ani kola, ani postavičky) fungovaly jako magnet a vždy to někomu nedalo a během meetingu vznikl jako vedlejší produkt schůzky nový objekt. Stačilo díla dokumentovat.

 

Povětšinou se jednalo o různé dopravní prostředky. Vzhledem ke zmíněné absenci kol šlo o lodě, vesmírné lodě a letadla. Dalším nejčastějším výtvorem byly postavy. Zbytek bych zařadil do kategorie různé a abstrakce. Nikdo se nepokusil vytvořit zvíře, nikdo nepostavil domeček. Z celkem nasbíraných dvaceti exponátů jsem pro vás vybral 6 zajímavých zástupců.

 

Podobných výtvorů vzniklo nejvíce. Na téhle lodi se mi ale líbí, že její robustní konstrukce krásně koresponduje s tvůrcem, který měří rovné dva metry a váží 130 kg. Jakoby loď stvořil pro sebe, protože míst, kam by složil své ohromné já, na světě moc není. Musí si je tudíž vytvářet sám. Autor: Richard, art director.

Z létajících modelů vyniká tento. Jednak jako jediný ze všech má dva kusy. Rodiče a potomka. Krásný rodinný přístup. Nezbyla ani jediná součástka a přesto letadélka vypadají tak, jakoby dílky byly vybrané přímo pro tyto dva modely. Neuvěřitelné je i barevné rozdělení. Jak to krásně vyšlo, že? Autor. Pepa, graphic designer

Poslední z vybraných dopravních prostředků je tato loď. Co se týče velikostí díla, jde o nejrozlehlejší kus. I když dílky nejsou precizně souměrně umisťované, je v tom patrný koncept. Důvodem neuspořádanosti může být buď záměr, věk tvůrce či obojí. Autor: Artur, 4 roky.

Z realizovaných postav jsem vybral tuto. Ano. Doplnit jí o penis je laciným, ale vděčným fórkem. Asi takovým jako říct v divadelní hře sprosté slovo. To vždy zabere. Ale pozor, orgán je upevněn na kloubu, tudíž se jedná o interaktivní záležitost na offline médiu. A to se cení. Autor: Wilhelm, copywriter.

Někde mezi postavou jakéhosi hrdiny a abstrakcí skončilo dílo plné síly a sebejistoty. Souměrnost, široká ramena a křídla v rozletu. Zde zbývá již jen odhalit tvůrce a pak je vše jasné. Autor: Tomáš, CEO.

Posledním výrazným kusem je tento minimalistický objekt. Zajímavé je, že jako jediný je stvořen jen z pár kostiček. Více prý nebylo třeba. Abych tak často nepsal o falických symbolech, nechávám interpretaci díla na vás. Někdo snad třeba uvidí startující raketu. Autor: Klára, traffic manager.

 

Doporučuji si podobnou hru zkusit u vás. Pokud nemáte po ruce Lego či jinou skládačku, bude vám stačit dát doprostřed stolu pastelky a prázdný papír, několik párátek a uvidíte, vždycky se někdo chytne. Jsme nenechavá tvořivá stvoření.

Kontakty

HR, Office & Claims


Ofiice:
Budova Visionary
Plynární 1617/10
Praha 7
170 00

 

WMC Praha, a.s.
Plynární 1617/10
Praha 7
170 00

 

tel. +420 266 798 100

IČO: 26509954
DIČ: CZ26509954

info@wmcgrey.cz 

 

Rozhodnutí o přeměně akcií

New business & Clients

 

Adéla Krausová
Managing Director
adela.krausova@wmcgrey.cz

 

International requirements GREY Group EMEA


The Johnson Building 77 Hatton Garden London,
EC1N81 United Kingdom
+44 20 3037 3500

Newsletter

Chcete dostávat aktuální informace?

zavrit