Scroll to top
cs en
Event

Hackathon Známkamaráda

Hackathon Znamkamarada

Kampaní pro lepší svět

Věříme, že skvělá kampaň může změnit svět k lepšímu. A to se stalo díky Hackathonu a kampani #znamkamarada. Pro dobrou myšlenku se v rámci jedné mise spojilo 200 profesionálů dobrovolníků, kteří během 48 hodin naprogramovali e-shop pro dálniční mýtný systém České republiky. Systém, který stát zaplatil v předražené stamilionové zákazce s pofidérním pozadím. 48hodinový Hackathon tak dokázal to, co nezmohly ani tisíce demonstrantů: přinutil politiky ke změně. Způsobil odstoupení ministra dopravy, zrušení podezřelé stamilionové zakázky, a dokonce inicioval změnu právních předpisů pro státní IT zakázky. A lidem dal mnohem více: víru, že i obyčejní lidé mají moc měnit svět, ve kterém žijí a platí daně.

Kampaň měla obrovský úspěch nejen u nás, ale také v zahraničí. Důkazem pak byla i mnohá ocenění: Grand Prix Effie + Golden Effie v kategorii Sociální, ekologický a kulturní marketing, ADC Czech Creative Awards v kategoriích Campaign for good a Digital, Silver ADC*E za Brand Experience, Silver Epica Award za Topical and Real-time campaign, Bronze Cresta Award za Digital Design, One Show Finalist za Creative Effectiveness a Cultural Driver.

Co udělalo Hackathon Famously Effective: walk the talk přístup, komunikujeme, co děláme + promyšlená PR komunikace + efektivní organizace v čase.

  • popis:

    Kampaní pro lepší svět

Share project